Nazywam się Anna Skiba

Jeżeli potrzebujesz pomocy w ogarnięciu spraw urzędowych na terenie Austrii , to jesteś we właściwym miejscu. 

Może Cię to zdziwi, ale lubię kontakt z urzędami.  W Polsce pracowałam w administracji publicznej, mam dużą praktykę w formułowaniu pism, wiem też jak przemowić do osoby pracującej za biurkiem 🙂 

Język niemiecki znam "od zawsze"

Pochodzę z tradycyjnej śląskiej rodziny, gdzie kontakt z językiem niemieckim miałam pośrednio już od dzieciństwa.  

Po maturze studiowałam język niemiecki na Uniwersytecie Śląskim, gdzie uzyskałam dyplom Licencjata Niemieckiego Języka Handlowego.

Dobra znajomość języka niemieckiego ułatwiła mi aklimatyzację w Austrii.  Kilka razy zmieniałam tu pracę, sięgając za kazdym razem po lepsze warunki zatrudnienia i lepsze stanowisko. 

Tutaj w Austrii mam stały kontakt z językiem niemieckim, mówionym i pisanym. Pracowałam zawsze wśród Austriaków, a moje stanowiska wymagały m.in ścisłej współpracy z kierownictwem firmy, uczestnictwa w naradach i zebraniach,  tworzenia sprawozdań i raportów czy obsługi programów komputerowych i aplikacji dla hotelarstwa.

 

Przez pięć lat mieszkałam w sercu Alp – w austriackim Tyrolu

W 2015 roku zakończyłam karierę zawodową w Polsce i przeniosłam się na stałe do Austrii, gdzie  zbierałam wiedzę i doświadczenie w branży turystycznej – głównie jako menedżer w hotelarstwie.

Celem mojej emigracji było poznanie najbardziej ekskluzywnego regionu turystycznego Austrii – Tyrolu, w którym wcześniej często spędzałam urlop zimowy.
Chciałam również poznać lepiej mentalność Austriaków.

Z Tyrolu do Wiednia

Pod koniec 2021 roku przeniosłam się do Wiednia, gdzie prowadzę własną firmę tłumaczeniowo doradczą.

 

 

 

 

A jeśli chcesz mnie jeszcze lepiej poznać, zapraszam na mój blog o Tyrolu i w serwisy społecznościowe: