anna skiba

Nazywam się Anna Skiba

… i  jestem Twoim wsparciem językowym na terenie Austrii oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest komunikowanie się w języku niemieckim. 

Pomogę Ci również zdobyć pracę w Austrii!

Język niemiecki znam "od zawsze"

Pochodzę z tradycyjnej śląskiej rodziny, gdzie kontakt z językiem niemieckim miałam pośrednio już od dzieciństwa.  Moją najlepszą trenerką językową była moja babcia, która kilka razy w tygodniu rozmawiała ze mną po niemiecku i w ten sposób  pomogła mi się “rozgadać” w tym języku. 

Po maturze studiowałam język niemiecki na Uniwersytecie Śląskim, gdzie uzyskałam dyplom Licencjata Niemieckiego Języka Handlowego.

Tutaj w Austrii mam stały kontakt z językiem niemieckim, mówionym i pisanym. Pracuję wśród Austriaków, a moje stanowisko wymaga m.in ścisłej współpracy z kierownictwem firmy, uczestnictwa w naradach i zebraniach,  tworzenia sprawozdań i raportów czy obsługi programów komputerowych i aplikacji dla hotelarstwa.

 

Anna Skiba

Od ponad pięciu lat mieszkam w sercu Alp – w austriackim Tyrolu

Alpy podobały mi się od zawsze, a w Austrii co roku spędzałam zimowy urlop.  W pewnym momencie przestało mi wystarczać poznawanie tego kraju z perspektywy turysty.   W 2015 roku pojawiła się okazja aby definitywnie odejść z mojej dotychczasowej branży w Polsce.  Wiele się nie namyślałam i wkrótce pojawiłam się w austriackim Tyrolu, aby “od kuchni” poznać branżę turystyczną i profesjonalizm tutejszych hoteli. 

Dobra znajomość języka niemieckiego ułatwiła mi aklimatyzację w Tyrolu.  Kilka razy zmieniałam tu pracę, sięgając za kazdym razem po lepsze warunki zatrudnienia i lepsze stanowisko.  Aktualnie pracuję jako menedżer w tradycyjnym tyrolskim hotelu.  Znam realia branży turystycznej, mam tutaj sieć kontaktów i własne zaplecze eksperckie.

 

 

Kiedy osiedliłam się w Austrii, zauważyłam że w Internecie było mało informacji o Tyrolu po polsku.  Wiele musiałam „odkrywać” sama, korzystając z niemieckojęzycznych źródeł i wiedzy tubylców.  Wyszłam z założenia, że szkoda tego wszystkiego nie dokumentować.  W ten sposób zaczęłam prowadzić bloga o Tyrolu, Austrii i życiu w Alpach. 

 

 

A jeśli chcesz mnie jeszcze lepiej poznać, zapraszam na mój blog i w serwisy społecznościowe: